„Zawody strażackie 2014”

Tego roczne zawody odbyły się 28 czerwca na boisku sportowym w Szybowicach. Początek imprezy rozpoczął się o godzinie 9:00 uroczystym powitaniem przez gminnego komendanta ZOSP Edwarda Wójtowicza. Kolejno głos zabrali komendant powiatowej państwowej straży pożarnej oraz przedstawiciele samorządu gminnego. Następnie sędzia główny tego rocznych zawodów ogłosił iż odbędzie się sztafeta pożarnicza oraz tzw. "bojówka". Po czym wszystkie drużyny rozeszły się i czekały na swój start. Tego roku w zawodach brało udział 19 drużyn w tym: 11 męskich(grupa"A"), 4 drużyna kobiet(grupa"C"), 4 drużyn harcerskich chłopięcych.
  1. W grupie"A"(mężczyźni) miejsca kolejno zajęły drużyny:

• OSP Szybowice I
    • OSP Szybowice III
    • OSP Łąka Prudnicka I
    • OSP Piorunkowice
    • OSP Szybowice II
    • OSP Wierzbiec
    • OSP Rudziczka
    • OSP Czyżowice
    • OSP Łąka Prudnicka II
    • OSP Mieszkowice

2. W grupie"C"(kobiety)miejsca kolejno zajęły drużyny:

• OSP Szybowice
    • OSP Piorunkowice
    • OSP Łąka Prudnicka

3. W grupie "Harcerskiej"(chłopcy) miejsca kolejno zajęły drużyny:

• OSP Rudziczka
    • OSP Łąka Prudnicka
    • OSP Szybowice
    • OSP Moszczanka
Na szczęście tego roku pogoda dopisała Nam i nie spadła ani jedna kropla deszczu podczas całej imprezy. Zawody zostały zorganizowane bardzo dobrze z jedną małą kontuzją zawodniczki.