„Zawody strażackie 2009”

Zawody sportowo- pożarnicze odbyły się 28 czerwca na boisku sportowym w Moszczance. Pogoda niestety nie dopisała Nam, ale mimo to i tak się wszyscy dobrze bawili.

Początek imprezy rozpoczął się o godzinie 10:00 uroczystym powitaniem przez gminnego komendanta ZOSP Edwarda Wójtowicza. Po przemówieniu prezesa i komendanta gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Prudniku podano informację, że odbędzie się tylko konkurencja z ćwiczeń bojowych. Ze sztafety pożarniczej zrezygnowano ze względu na padający deszcz. Następnie według wylosowanej wcześniej kolejności drużyny ustawiały się z sprzętem na podeście i stawali na linii biegu czekając na start. Tego roku w zawodach brało udział 16 drużyn w tym: 5drużyn harcerskich, 3 drużyny kobiet(grupa"C") oraz 8 męskich(grupa"A").
  1. W grupie"A"(mężczyźni) miejsca kolejno zajęły drużyny:

• OSP Piorunkowice z wynikiem 50,53pkt.
    • OSP Wierzbiec z wynikiem 51,50pkt.
    • OSP Rudziczka I z wynikiem 55,00pkt.
    • OSP Mieszkowice z wynikiem 57,24pkt.
    • OSP Moszczanka z wynikiem 68,00pkt.
    • OSP Rudziczka II z wynikiem 70,20pkt.
    • OSP Czyżowice I z wynikiem 95,00pkt.
    • OSP Czyżowice II z wynikiem dyskw.

2. W grupie"C"(kobiety)miejsca kolejno zajęły drużyny:

• OSP Czyżowice z wynikiem 85,80pkt.
    • OSP Wierzbiec z wynikiem 109,00pkt.
    • OSP Moszczanka I z wynikiem dyskw.

3. W grupie harcerzy chłopców miejsca kolejno zajęły drużyny:

• OSP Moszczanka z wynikiem 33,00pkt.
    • OSP Piorunkowice z wynikiem 42,70pkt.
    • OSP Wierzbiec z wynikiem 44,00pkt.
    • OSP Rudziczka z wynikiem 102,00pkt.
    • OSP Czyżowice z wynikiem dyskw.
Przed zakończeniem zawodów rozegrano konkurencję o beczkę piwa, którą wygrała drużyna OSP Piorunkowice. Beczka została ufundowana przez burmistrza miasta Prudnik Pana Franciszka Fejdycha. Zawodnicy spakowali swój sprzęt bojowy do aut i udali się na zbiórkę. Następnie rozdano puchary i nagrody dla zwycięzców jaki i podziękowano za wspaniałą rywalizację i zabawę. Cała impreza kolejno przeniosła się do remizy OSP Moszczanki gdzie można było spokojnie usiąść, porozmawiać, pośmiać się oraz zjeść grochówkę lub bigos i napić się kawy bądź herbaty

Zawody odbyły się,mimo złej pogody, celująco i obyło się bez żadnych kontuzji zawodników. Miejmy tylko nadzieję, że przyszło roczne zawody odbędą się przy słonecznej i ciepłej pogodzie.