„ Zebranie Sprawozdawcze 2017 ”

W dniu 11 Lutego odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance. Zebranie rozpoczęło się kilka minut po godzinie 17 na obiekcie sportowym, które uroczyście otworzył swoim przemówieniem prezes OSP Marcin Wolski. Następnie wybrany został przewodniczący zebrania, protokolanta oraz komisji mandatowej i komisji uchwał i wniosków. Przewodniczącym zebrania został Paweł Kwiatkowski, a protokolantem Łukasz Merta. Do komisji mandatowej zostali wybrani Mariusz Adamczyk, Andrzej Lenartowicz, Sławomir Zdanowicz, a do komisji uchwał i wniosków Arkadiusz Wolski, Tadeusz Meleszko, Sebastian Walczak. Kolejno podano porządek przebiegu zabrania, po którym został odczytany przebieg działalności OSP Moszczanki z roku 2016, które zawierało m.in. uczestniczenie w różnego rodzaju uroczystościach, imprezach jako goście, organizatorzy lub współorganizatorzy; wydane i pozyskane środki pieniężne, pozyskany nowy sprzęt do remizy, remonty, naprawy itp. Jako kolejne skarbnik przedstawił szczegółowy raport finansowy Naszej jednostki, po którym nastąpiło przeczytane sprawozdanie komisji rewizyjnej. Później przedstawiono projekt planu działalności i planu finansowego na bieżący rok i przeszliśmy do dyskusji. Po rozmowach na różne tematy nastąpiono do udzielenia absolutorium dla zarządu OSP za okres sprawozdawczy. Następnie przeszliśmy do przyjęcia planu działalności i planu finansowego OSP, które zostało przyjęte większością głosów. Następnie głos zabrali: Katarzyna Czochara - Poseł na Sejm RP, Zastępca Komendanta wojewódzkiego bryg. mgr inż. Maciej Zająć , Zastępca Komendanta bryg.mgr inż. Tomasz Protaś, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Wsi Moszczanka Izabela Lempart. Na sam koniec ogłoszono kilku minutową przerwę po której zaczęto roznosić ciepły posiłek, ciasto, kawę i herbatę dla każdej przybyłej osoby. W ten sposób rozpoczęło się, przebiegło i zakończyło się Zebranie Sprawozdawcze 2017 roku.