„ Zebranie Sprawozdawcze 2010 z działalności OSP w roku 2009 ”

W dniu 20 Lutego 2010 roku o godzinie 17:00 rozpoczęło się zebranie sprawozdawcze z działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance za rok 2009. Na zebraniu swoją obecnością zaszczycili Nas Burmistrz miasta Prudnik Pan Franciszek Fejdych, zastępca burmistrza(prezes gminnego ZOSP RP) Pan Stanisław Hawron , St. Bryg. Pan Krzysztof Maślankiewicz, komendant gminnego ZOSP RP Pan Edward Wójtowicz, radny gminy Pan Grzegorz Trembecki, który przewodził prezydium zebrania, oraz prezes, naczelnik, zastępca naczelnika, skarbnik, zarząd, komisja rewizyjna, członkowie czynni, wspomagający, honorowi Naszego OSP Moszczanka. Wśród gości byli m.in. Sołtys Moszczanki- Pani Danuta Kraus, Sołtys Łąki Prudnickiej- Pan Józef Porada, Koło Gospodyń Wiejskich(KGW). Prezes Julian Nowak przedstawił obficie sprawozdanie z działalności Jednostki OSP Moszczanka za rok 2009, w którym omówił w jakich imprezach uczestniczyliśmy, kto przy nich pomagał, ilość członków zapisanych do Naszego OSP, remont remizy, nowy sprzęt jaki otrzymaliśmy, o Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, Honorowej Warcie przy Grobie Pańskim oraz o innych wydarzeniach i rzeczach jakie miały miejsce w tamtym roku. Następnie głos zabrali burmistrz, prezes ZOSP w gminie, komendant, wiceprezes ZOSP w gminie. Na sam koniec udzielono głosu wszystkim zebranym, czyli zarządzono forum dyskusyjne, na którym padły pytania m. in w sprawie centrum kryzysowego, doposażeniu Naszej Remizy. Pana Burmistrza spytano również o przebudowę boiska LZS oraz co zrobić z amfiteatrem (scena) na nim, który pod naporem śniegu zawalił się i stanowi niebezpieczeństwo dla bawiących się w pobliżu dzieci. Na zebraniu również wielu z Nas dowiedziało się, że w sąsiedniej wiosce- Łące Prudnickiej powstanie Ochotnicza Straż Pożarna. Zebranie zakończyło się około 19:15 po, którym wszystkich przybyłych zaproszono na drobny poczęstunek(taka mała kolację), a goście mogli iść i obejrzeć jakim sprzętem dysponuje Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczance.

Zdjęcia z akcji można zobaczyć właśnie tutaj.