„Święto Flagi 2014”

W dniu 2 Maja rozpoczęły się po raz kolejny Obchody Święta Flagi RP. Tego roku,tak samo jak w poprzednich latach, uroczystość była rangi wojewódzkiej.

Całą uroczystość oficjalnie rozpoczęto o godzinie 14:00 w Kościele Parafialnym w Moszczance. Po zakończonej Mszy Świętej, z pod kościoła ruszył korowód z flagą Rzeczpospolitej Polskiej w kierunku pomnika, który prowadziła kompania rekonstrukcyjna z Twierdzy Nyskiej. Pod pomnikiem „1000-lecia Państwa Polskiego” zostały złożone kwiaty przez delegacje z Urzędu Marszałka Województwa, Starostwa Powiatu Prudnickiego, Urzędu Gminy Prudnik, Nadleśnictwa Prudnik, Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, Związku Kombatantów Polskich, Sołtysów z zaprzyjaźnionych miejscowości, a następnie wystrzelona salwa honorowa. Następnie udano się na boisko sportowe w Moszczance, gdzie odbyło się odśpiewanie hymnu Polski przy jednoczesnym podniesieniu flagi narodowej na maszt. Kolejno odbyły się występy zespołów szkolnych, młodzieżowych. Imprezę kończyła zabawa przy różnych piosenkach.

Pogoda tego roku niestety nie dopisała dopisała, ale była publiczność i w strugach deszczu bardzo dobrze się bawiła. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok i kolejne obchody Święta Flagi RP.