„Święto Flagi 2010”

W dniu 2 Maja rozpoczęły się po raz kolejny Obchody Święta Flagi RP. Tego roku,tak samo jak w poprzednich latach, uroczystość była rangi wojewódzkiej
i oczywiście była pod patronatem Marszałka województwa Opolskiego.

Całą uroczystość oficjalnie rozpoczęto w Naszym Kościele w Moszczance. Po zakończonej Mszy Świętej, z pod kościoła ruszyła procesja z flagą Rzeczpospolitej Polskiej w kierunku pomnika, który znajdował się na drugim końcu wsi. Pod pomnikiem „1000-lecia Państwa Polskiego” zostały złożone kwiaty przez delegacje z Nadleśnictwa Prudnik, Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, Związku Kombatantów Polskich, Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, Starostwa Powiatu Prudnickiego, Urzędu Marszałka Województwa, Sołtysów zaprzyjaźnionych wsi oraz przez takie osoby jak Pani Teresa Karol Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Pana Franciszka Fejdycha Burmistrza miasta Prudnik, Pani Danuty Kraus Sołtysa Moszczanki. Następnie udano się na boisko sportowe w Moszczance, gdzie odbyło się odśpiewanie hymnu Polski przy jednoczesnym wciągnięciu biało- czerwonej flagi na maszt. Kolejno odbyły się występy zespołów szkolnych, młodzieżowych jak i zespołu pieśni i tańca „Komorno”, „Sweet Combo”, Leszek Wiklak z zespołem „Black end White”, Grzegorz Wilk z zespołem „Jaka to melodia”. Pokaz walk zaprezentował 4. Pułku Ułanów Zaniemeńskich. Imprezę zakończono około godziny 3:00.

Mimo, że pogoda nie była najlepsza to deszcz nie padał, a słoneczko od czasu do czasu wychodziło. Na tego roczną uroczystość przybyła całkiem spora liczba ludzi,która z pewnością miło spędziła czas i dobrze się bawiła.