„Roznoszenie Kalendarzy 2009”

Jak co rocznie wielkimi krokami zbliżał się dzień roznoszenia kalendarzy. W tym roku do „Akcja Kalendarz” zgłosiło się 13 druhów. Samych kalendarzy natomiast mieliśmy 250sztuk, które należało roznieść i sprzedać ludności na obszarze wsi Moszczanka, Łąka Prudnicka oraz Dębowiec.

W niedzielę 22 listopada około godziny 13 pięć grup ruszyło w teren aby roznieść kalendarze na rok 2010. Pierwsza grupa, czyli Paweł Kwiatkowski, Jarek Gerczak, Marcin Wolski, roznosili na terenie Łąki Prudnickiej po stronie zabytkowego zamku, szkoły, Wiejskiego Domu kultury, aż do ulicy granicznej. Następna grupa to Krzysztof Jóźwiak, Arek Wolski, Darek Stalowski chodzili drugą strona Łąki prudnickiej, czyli po stronie bloków( w kierunku Chocimia), kościoła aż do ulicy granicznej. Sebastian Walczak i Tadeusz Prochera byli jako trzecia ekipa, a ich terenem był Dębowiec.
Na Moszczance po stronie Remizy OSP, Szkoły Podstawowej roznosiła czwarta grupa do którą tworzyli Sławek Zdanowicz i Rafał Michalczyszyn. Ostatnią piątą tworzyli Mieczysław Partyczny, Jarek Szpak i Łukasz Zaworski chodzili po drugiej stronie Moszczanki, czyli od cmentarza, kościoła
i miłosnej górki. Ludzie w obu wioskach przyjmowali strażaków bardzo chętnie i z uśmiechem, nie które osoby wręcz nie mogły się doczekać naszego przybycia ze strażackim terminarzem. Kwotę jaką zbieraliśmy za jeden kalendarz to było od 1złotego w górę- kto ile dał. Celem na jaki pójdą zebrane środki ze sprzedaży to jest zakup nowych mundurów galowych dla członków czynnych OSP Moszczanka, gdyż stare już odsłużyły swoje, ale i tak wciąż będą używane przez grupę prowadzącą Warty Przy Bożym Grobie podczas Wielkanocy. Pogoda nam dopisała ponieważ nie padało i było ciepło, jak na ta porę roku. Akcje roznoszenia kalendarzy zakończyliśmy około godziny 18 w Remizie OSP, gdzie wymieniliśmy się sytuacjami jakie Nas spotkały, czyli zdanie relacji oraz podliczenie kwoty jaką uzbierały poszczególne grupy i zsumowanie w jedną całość.

Na przyszły rok wiemy jedno, że musimy się uzbroić w większą ilość kalendarzy oraz postarać się
o własny, na którym będzie widnieć zdjęcie Naszej jednostki OSP Moszczanka i całej sekcji strażackiej.