„Remoncik Remizy 2009”

W miesiącach od początku sierpnia aż do końca września trwał w jednostce OSP Moszczanka remont remizy. Głównym zadaniem było odmalowanie straży zarówna jak i na zewnątrz tak i wewnątrz.

Wszystko rozpoczęło się 6 sierpnia od zebrania licznej grupy ochotników(nie tylko strażaków), których podzielono na poszczególne zadania. Pierwsza grupa wraz z kielniami, szpachelkami, pacą i zaprawą ruszyli do zalepiania dziur, drobnych pęknięć i niewielkich ubytków w murach remizy. Druga zaś zabrała się za gruntowanie ścian specjalnymi środkami do tego celu zakupionymi. Po wchłonięciu tego środka następna grupa ruszyła z malowaniem. Kolory jakie wybrano to: brązowy na część dolna i piaskowy na górna. Czwarta grupa zabrała się za układnie płytek w świetlicy, biurze, korytarzu, toalety i pomieszczeniu centrum zarządzania kryzysowego. Do zakończenia malowania zewnętrznej części remizy pozostała wieża, lecz do tego potrzebny był Nam wysięgnik. Na szczęście ZUK użyczył Nam go na kilka godzin, tak abyśmy mogli spokojnie pomalować ją. Teraz już spokojnie można było się zabrać za malowanie wnętrza. Rozpoczęliśmy od garaży. Najpierw wyjechali staruszkiem na plac przed strażą, gdzie cześć ludzi zabrała się za jego sprzątanie i mycie. Pozostali zabrali się za malowanie sufitów na biało i żółtych rażących linii wjazdowych. Gdy góra i linie były gotowe zaczęliśmy malować ściany na dwa kolory. Tak do 1,4m na kakaowy a resztę na jasny żółty. Kolejno odświeżono świetlice na kolor jasny brzoskwiniowy, biuro na cytrynowy, toaletę na zielono-brązową, korytarze na jasny brzoskwiniowy. Wieżę od wewnątrz pomalowano na różne kolory począwszy od czerwonego przez pomarańczowy, zielony, niebieski aż do żółtego.

Gdy pracę już zakańczano prezes przyjechał obejrzeć postęp i przez dobrych kilka minut nie potrafił nic powiedzieć, ponieważ piękno odnowionej remizy go zaszokowało i zamurowało. Oczywiście na końcu podziękowano za pomoc i poświęcenie własnego czasu przy remoncie tzn. tchnięciu nowego życia w budynek OSP Moszczanka.