„Boże Ciało 2016”

Boże Ciało tego roku odbyło się 26 maja w Dzień Matki. W naszej Parafii „Podwyższenia Krzyża Świętego” jak zeszłego roku strażacy postanowili kontynuować tradycję niesienia baldachimu podczas procesji z tym, że tego roku do procesji dołączył również sztandar OSP Moszczanka.
Punktualnie o godzinie 10:00 zebraliśmy się pod kościołem i normalnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Na koniec Mszy wraz z proboszczem niosącym Najświętszy Sakrament, ruszyliśmy w procesji. Strażacy nieśli baldachim miedzy ołtarzami 1 i 2 oraz 3 i 4. Tego roku również były grupy ubrane w mundury galowe z bojowe.
Cała uroczystość zakończyła się około godziny 12:30. Tego roku pogoda na szczęście dopisała. Zdjęcia z Bożego ciała można pooglądać tutaj:):). Udział w tym dniu brali Druhowie:

Poczet Sztandarowy
  1. Daniel Hajdecki