„Zawody strażackie 2010”

Tego roczne zawody odbyły się 26 września na boisku sportowym w Szybowicach. Termin dość późny, ale gdy miały odbyć się w czerwcu to w Polsce była wielka powódź, a Nasze jednostki wyjeżdżały w zalane tereny z pomocą.

Początek imprezy rozpoczął się o godzinie 13:00 uroczystym powitaniem przez gminnego komendanta ZOSP Edwarda Wójtowicza. Niestety jak w zeszłym roku tak i w tym pogoda znowu nie dopisała i mocno padał deszcz. Kolejno przemawiali prezes i komendant gminnego ZOSP w Prudniku oraz dowódca JRG PSP w Prudniku. Po czym przekazano wiadomość o tym, że odbędzie się tylko konkurencja z ćwiczeń bojowych, a ze sztafety pożarniczej zrezygnuje się ze względu na padający deszcz. Następnie według wylosowanej wcześniej kolejności drużyny ustawiały się z sprzętem na podeście i stawali na linii biegu czekając na start. Tego roku w zawodach brało udział tylko 10 drużyn w tym: 1 drużyna kobiet(grupa"C") oraz 9 męskich(grupa"A"),a z drużyn harcerskich zrezygnowano(decyzję tą podjęto odgórnie).
  1. W grupie"A"(mężczyźni) miejsca kolejno zajęły drużyny:

• OSP Szybowice II
    • OSP Rudziczka
    • OSP Wierzbiec
    • OSP Moszczanka II
    • OSP Mieszkowice
    • OSP Piorunkowice
    • OSP Czyżowice
    • OSP Moszczanka I
    • OSP Szybowice I

2. W grupie"C"(kobiety)miejsca kolejno zajęły drużyny:

• OSP Szybowice
Przed zakończeniem zawodów rozegrano konkurencję o beczkę piwa, którą wygrała drużyna OSP Szybowice. Beczka została ufundowana przez burmistrza miasta Prudnik Pana Franciszka Fejdycha. Zawodnicy spakowali swój sprzęt bojowy do aut i udali się na zbiórkę. Następnie rozdano puchary i nagrody dla zwycięzców jaki i podziękowano za wspaniałą rywalizację i zabawę. Cała impreza kolejno przeniosła się pod remizę OSP Szybowice gdzie można było usiąść, porozmawiać oraz zjeść coś i napić się kawy bądź herbaty.

Zawody zostały zorganizowane bardzo dobrze i obyło się bez żadnych kontuzji zawodników. Przyszłe zawody już na pewno muszą się odbyć przy słonecznej i ciepłej pogodzie dlatego, że w tradycji zawodów nie ma miejsca na chłód i deszcz.