„Zawody Pożarnicze - Wasserball 2013”

W dniu 27-28 Lipca w Przechodzie koło Korfantowa odbyły się nietypowe zawody pożarnicze, czyli Wasserball tzn. Piłka prądowa. Zawody strażaków z polski, a także strażacy z europejskich krajów przyjechały m.in. , Niemcy, Czesi. Dyscyplina ta jest nie zbyt skomplikowana -jak się stoi i obserwuje, ale będąc zawodnikiem musisz się dużo na siłować, aby za pomocą strumienia wody doprowadzić wielka piłkę do brami przeciwnika. Boisko wygląda w ten sposób, że pośrodku jest basen(staw) z wodą, a na jej brzegach z każdej drużyny jest 6 zawodników. Są oni podzieleni na dwie grupy rozstawione w rogach boiska. Nasza jednostka pierwszy raz była na tej imprezie i mimo miejsca zamykającego tabelę bawiliśmy się świetnie. Na szczęście pogoda dopisała Nam, a zawody zostały zorganizowane bardzo dobrze z wielkim sercem strażackim. Za rok również wracamy do Przechodu na Wasserball.