„Święto Flagi 2012”

W dniu 2 Maja rozpoczęły się po raz IV Obchody Święta Flagi RP. Tego roku,tak samo jak w poprzednich latach, uroczystość była .

Całą uroczystość oficjalnie rozpoczęto o godzinie 14:00 w Kościele Parafialnym w Moszczance. Po zakończonej Mszy Świętej, z pod kościoła udano się pod pomnik „1000-lecia Państwa Polskiego” gdzie zostały złożone kwiaty przez delegacje z Urzędu Marszałka Województwa, Starostwa Powiatu Prudnickiego, Urzędu Gminy Prudnik, Nadleśnictwa Prudnik, Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, Związku Kombatantów Polskich, Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, Sołtysów z zaprzyjaźnionych miejscowości. Następnie udano się na boisko sportowe w Moszczance, gdzie odbyło się odśpiewanie hymnu Polski przy jednoczesnym wciągnięciu biało- czerwonej flagi na maszt. Kolejno głos zabierali poszczególni zaproszeni goście. Podczas uroczystości wystąpili między innymi:„Krzysztof Krawczyk”, „Tadeusz Drozda”. Imprezę kończyła zabawa przy różnych piosenkach prowadzonych przez lokalnego „DJ Jarek”.

Pogoda zmienną jest, ale na czas zabawy dopisała. Wojewódzkie obchody Święta Flagi RP corocznie TYLKO w Moszczance.