„Święto Flagi 2011”

W dniu 2 Maja rozpoczęły się po raz kolejny Obchody Święta Flagi RP. Tego roku,tak samo jak w poprzednich latach, uroczystość była rangi wojewódzkiej.

Całą uroczystość oficjalnie rozpoczęto o godzinie 14:00 w Kościele Parafialnym w Moszczance. Po zakończonej Mszy Świętej, z pod kościoła ruszył korowód z flagą Rzeczpospolitej Polskiej w kierunku pomnika, który prowadziła kompania rekonstrukcyjna z Twierdzy Nyskiej. Pod pomnikiem „1000-lecia Państwa Polskiego” zostały złożone kwiaty przez delegacje z Urzędu Marszałka Województwa, Starostwa Powiatu Prudnickiego, Urzędu Gminy Prudnik, Nadleśnictwa Prudnik, Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, Związku Kombatantów Polskich, Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, Sołtysów z zaprzyjaźnionych miejscowości, a następnie wystrzelona salwa honorowa. Następnie udano się na boisko sportowe w Moszczance, gdzie odbyło się odśpiewanie hymnu Polski przy jednoczesnym wciągnięciu biało- czerwonej flagi na maszt. Kolejno odbyły się występy zespołów szkolnych, młodzieżowych jak i zespołu pieśni i tańca „Komorno”,„Zespół Orfeusz”, „Samokie & Animals”. Imprezę kończyła zabawa przy różnych piosenkach.

Pogoda tego roku w pełni dopisała, a licznie była publiczność bardzo dobrze się bawiła. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok i kolejne obchody Święta Flagi RP.