„Remoncik Remizy 2013”

Od połowy października aż do końca grudnia trwał w jednostce OSP Moszczanka remont remizy. Głównym zadaniem było odmalowanie garaży na straży oraz odnowienie przekazanego przez OSP Szybowice STAR 244.

Wszystko rozpoczęło się 14 października od zebrania licznej grupy ochotników(nie tylko strażaków), których podzielono na poszczególne zadania. Prace rozpoczęły się od wylania nowej posadzki na pierwszym garażu. Kolejno przekuto przejście w ścianie pomiędzy garażem i biurem, którą przekształcono w nową szatnię. Następnie ściany malowano do 1,4m na kakaowy, a resztę na jasno żółty. Podłogę pomalowano specjalną farbą antypoślizgową. Najważniejszym i najwięcej pracochłonną sprawą było odrestaurowanie STAR 244„2”. Rozpoczęto od usunięcia wszystkiego z grodzi i desantu celem naprawy blacharskiej. Później uzupełniono ubytki w blacharce pojazdu, zmatowiano obecny lakier, odtłuszczono i pomalowana na nowy żywy czerwony kolor.

Gdy pracę już zakańczano widok aż zapierał dech w piersiach, widząc co powstało dzięki druhom i ich poświęceniu. Oczywiście na końcu podziękowano za pomoc i poświęcenie własnego czasu przy remoncie garażu i samochodu OSP Moszczanka.