„ Powódź w Kędzierzynie ”

W dniu 23maja Nasza jednostka została zadysponowana do walki z powodzią. O godzinie7:30 Star GBA16/2,5 wraz z całą sekcją wyruszył do Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, gdzie odbyła się zbiórka jednostek z Naszej gminy. Strażacy utworzyli konwój, który prowadziły jednostki z KP PSP i wyruszyli w okolice Kędzierzyna. Na miejscu strażaków podzielono na grupy, które dostały poszczególne zadania tj. ładowanie i układanie worków, wypompowywanie wody z dróg i domów z powrotem do koryta Odry. Nasza zmiana skończyła się 24maja o godzinie 7:00, a po drodze mijaliśmy kolejne jednostki, które jechały w te tereny do pomocy. Po powrocie do remizy wśród druhów były mieszane uczucia, gdy opowiadali o katastrofie jaka spotkała tamtych ludzi.
Zdjęcia z akcji można zobaczyć tutaj.