„Boże Ciało 2010”

Boże Ciało tego roku odbyło się 3 czerwca. W naszej Parafii „Podwyższenia Krzyża Świętego” jak zeszłego roku strażacy postanowili kontynuować świeżo rozpoczętą tradycję niesienia baldachimu podczas procesji.
Punktualnie o godzinie 10:00 zebraliśmy się pod kościołem i normalnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Na koniec Mszy, tuż przed rozpoczęciem się procesji, rozłożyliśmy baldachim i spokojnie czekaliśmy aż ludzie wyjdą z kościoła. Następnie podeszliśmy pod ołtarz po proboszcza, który trzymał Najświętszy Sakrament i ruszyliśmy na dwór rozpoczynając procesje. Do pierwszego ołtarza szli strażacy w galowych mundurach. Na odcinku pomiędzy stacją pierwsza i drugą oraz trzecią i czwartą baldachim nieśli strażacy w strojach bojowych. Odcinek między drugim i trzecim ołtarzem należał do kościelnych i to oni właśnie szli z baldachimem. Powracając do kościoła baldachim trzymali strażacy w galowych mundurach.
Cała uroczystość zakończyła się około godziny 12:40. Kolejny dobry pomysł OSP Moszczanki stał się tradycją, którą miejmy nadzieje będziemy kontynuować przez wiele lat. Zdjęcia z Bożego ciała można pooglądać tutaj:):). Udział w tym dniu brali Druhowie:

Ubrani w Mundur Galowy
  1. Sławomir Zdanowicz